HOME    FIRMA    KONTAKT    WSPÓŁPRACUJEMY      pl en


DEKORACYJNE PŁYTY BETONOWE

Beton architektoniczny Contractors znany także jako GRC (GFRC), fiberbeton, fibrobeton, płyty fibro-betonowe, beton zbrojony włóknem szklanym. W skład betonu wchodzi piasek, kruszywo, cement, woda i odpowiednio dobrane środki chemiczne. Opracowana i ściśle kontrolowana technologia daje wyjątkową trwałości, niepowtarzalny naturalny efekt i fakturę oraz gwarancję najwyższej jakości produktu.
 
Beton architektoniczny Contractors to;
  • najwyższa JAKOŚĆ betonu architektonicznego
  • FORMATOWANIE każda płyta jest przycinana maszynowo dzięki czemu płyty mają idealne wymiary, proste krawędzie i kąty, można je układać na styk
  • ZBROJENIE siatką z włókna szklanego , która zwiększa wytrzymałość betonu i jest lepszym zbrojeniem od powszechnie stosowanych włókien rozproszonych
  • GRUBOŚĆ 20mm dzięki, której płyty zachowują odpowiednią płaskość i nie tracą na wytrzymałości
  • BEZPIECZNE nie zawiera szkodliwych dodatków
  • WYMIARY wiele standardowych formatów oraz dopasowanych do indywidualnych potrzeb
  • szeroki wariant KOLORÓW I FAKTUR
  • kilka SYSTEMÓW MONTAŻU prostych i dających gwarancję bezpieczeństwa
Płyty z betonu architektonicznego przeznaczone są do stosowania jako okładzina powierzchni pionowych, ścian wewnętrznych, fasad zewnętrznych oraz jako inne elementy wykończeniowe: obudowy kominka, schodów, ogrodzeń.
 
 
KOLORY


* bielony                                  * jasny szary (naturalny)           * ciemny szary                         * antracyt                                * ceglasty


 

 

WYMIARY PŁYT


30x60cm
60x60cm
50x100cm
60x120cm
70X140cm
lub na
INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE
 
GRUBOŚĆ ok. 20mm - co pozwala na zastosowanie zbrojenia z siatki z włókna szklanego, która daje najlepsze parametry wytrzymałościowe
i jakościowe (podczas schnięcia betonu minimalizuje powstawanie odchyleń od płaszczyzny).
 
FAKTURA gładka, porowata, mocno porowata
 
 
 
SYSTEM MONTAŻU


SYSTEM NIEWIDOCZNY 
NA KOTWIE CHEMICZNEJ - szybki i prosty montaż do powierzchi murowanej
SYSTEM NIEWIDOCZNY NA WIESZAKACH - jedyny na rynku system, który nie wymaga użycia kleju. Płyty układa się w odstępach. W każdej chwili, bez uszkodzenia płyty betonowej, płyty można zdemontować i ponownie zamontować.
KOTWIENIE - do wyboru cztery sposoby wykończenia
SYSTEM FASADOWY - zasady według zaleceń danego producenta
 
Płyty mogą posiadać podfrezowane otwory. W przypadku montażu płyt na kotwy i klej mogą posłużyć do zasłonięcia kotwy montażowej fugą lub zaślepką ze stali nierdzewnej.
System montażu w otworze szpachlowanym pozwala na wizualne odzwierciedlenie betonu wylewanego, szalunkowego.
 
Zalecenia montażowe do ściągnięcia na dole strony.
 
 
 
 
ZEWNĘTRZNE PŁYTY BETONOWE - płyty betonowe na ogrodzenie, elewację

 
Impregnowane płyty z betonu architektonicznego przeznaczone są do miejsc o podwyższonej wilgotności lub na zewnątrz. Do impregnacji stosujemy  środek hydrofobowy na bazie siloksanu.
 
Głównym celem impregnacji jest ograniczenie absorpcji wody przez beton usuwającym główną przyczynę powstawania wilgotnych plam na elewacji, przewilgocenia murów, wykwitów soli i wapnia, wyłomów spowodowanych niszczącym działaniem mrozu, rozwoju mchów i innych uszkodzeń, jaka jest przenikająca przez budowle wilgoć. Impregnat został opracowany głównie do zabezpieczania elewacji (fasad) i innych powierzchni pionowych lub silnie nachylonych przed przenikająca wilgocią (silny deszcz). Doskonale nadaje się również do obróbki elementów betonowych, które powinny zostać zabezpieczone przeciw działaniu mrozu, soli wysypywanej zimą oraz pojawieniu się wykwitów wapnia.
Impregnat jest bezbarwny, chroni beton przed utratą kolorów, szybko daje efekt perlenia się wody.
Płyty betonowe można zaimpregnować również innymi dostępnymi na rynku środkami do ochrony betonu czy kamienia naturalnego. Przenikaniu wilgoci i zabrudzeniom można zapobiec stosując materiały nieprzyjmujące wody, np. żywice akrylowe, które wnikając głęboko w materiał, dzięki zachodzącej reakcji, ulegają długotrwałemu w nim osadzeniu. Przed użyciem zaleca się przeprowadzenie próby, gdyż środki te mogą wpływać na barwę betonu.

 

 

Służymy pomocą w pełnym zakresie, od przygotowania projektu i doboru odpowiednich formatów, przez dostawę i montaż.


Pliki do pobrania:

- Katalog  

- Zalecenia montażowe      

- Karta gwarancyjna  

 


Copyright CONTRACTORS designed by flexus.plilość odwiedzin: 1935776, dzisiaj: 1413